Junior sengetøj med farverige illustrationer og mønstre. Vores sengetøj er produceret i henhold til OEKO-TEX Standard 100, CE, der sikrer allergitestet materialer og høj kvalitet.
Dynebetræk og pudebetræk med Skønheden og Udyret motiv. Sengetøjet er flot og unikt. Det består af pudebetræk ( 40 cm x 60 cm) og dynebetræk ( 100 cm x 140 cm).
Dynebetræk og pudebetræk med Tre Små Griser motiv. Sengetøjet er flot og unikt. Det består af pudebetræk ( 40 cm x 60 cm) og dynebetræk ( 100 cm x 140 cm).
Quiltet sengetæppe med fuglemotiver. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er grå. Sengetæppet kan også bruges som let dyne. Bør vaskes ved 30 grader.
Quiltet sengetæppe med middelalderlige prinsessermotiver. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er grå. Sengetæppet kan også bruges som let dyne. Bør vaskes ved 30 grader.
Quiltet sengetæppe med blademotiver. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Hver blad har sit eget navn ( på dansk), bagsiden er grå. Sengetæppet kan også bruges som let dyne. Bør vaskes ved 30 grader.
Dyne betræk og pude betræk med middelalderlige prinsesser motiver. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er lilla. Bør vaskes ved 30 grader.
Dyne betræk og pude betræk med middelalderlige ridderemotiver. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er lysegrå. Bør vaskes ved 30 grader.
Lækkert og blødt sengetøj med unikt motiv. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er grøn. Bør vaskes ved 30 grader.
Dyne betræk og pude betræk med fuglemotiv. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for alle børn. Bagsiden er grå. Bør vaskes ved 30 grader.
Dobbelsidig sengetøj i voksne størrelse. Dyne betræk og pude betræk med fugle motiv. Trykt med japansk, vandbaseret og lugtfri farve, uden kemikalier. Derfor er det sikkert at bruge for både børn og voksne. Bør vaskes ved 30 grader.
Dynebetræk: 150 cm x 200 cm, pudebetræk 50 cm x 60 cm.